Polskie Organic Life

Chciałabyś dowiedzieć się nieco o działalności Organic Life? Usłyszałaś gdzieś może o produktach ale nie miałaś szansy zapoznać się z samą firmą? Produkty są bardzo ważne, to z nimi stykamy się bezpośrednio na co dzień ale warto również wiedzieć, kto je produkuje i jakimi wartościami się kieruje. Spędziłam wiele czasu na zbieraniu „do kupy” wszystkich informacji znalezionych w Internecie, usłyszanych od kolegi wprowadzającego mnie do świata Organic Life, od koleżanki na wyższym stanowisku wiedzącej znacznie więcej oraz, oczywiście z udostępnianych materiałów i szkoleń produktowych, w których może uczestniczyć każdy. Zapraszam do czytania!


Organic Life to polskie przedsiębiorstwo założone przez:

– Arkadiusza Śnieżko
– Katarzynę Śnieżko

Siedziba Organic Life znajduje się w Warszawie

Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Firma pod nazwą Organic Life SA działa od 2016 roku, a początki działalności w branży kosmetyków naturalnych sięgają jeszcze wcześniej – to ponad 20 lat doświadczenia.

Posiada certyfikat Polski Ślad, co oznacza, że jest niezależnym od kapitału zagranicznego podmiotem gospodarczym, płacącym polskie podatki oraz tworzącym produkty na terenie Polski. Kupując produkty tej marki wspierasz polskich przedsiębiorców oraz polską gospodarkę.

Produkty Organic Life to autorski kunszt Arkadiusza Snieżko – osoby, która bazując na wiedzy zioło-leczniczej zbieranej od pokoleń opracowuje dermokosmetyki. Powstają we własnym, firmowym laboratorium (Janki pod Warszawą), w sterylnych warunkach, w oparciu o badania dermatologiczne, mikrobiologiczne i ginekologiczne.

Deklarowane w opisach produktów efekty potwierdzane są badaniami aparaturowymi (zlecanymi niezależnemu laboratorium) oraz opiniami klientów.

Badania aparaturowe to specjalistyczne badania, które obiektywnie sprawdzają skuteczność produktu. Sprawdzany jest stan skóry przed aplikacją, po pierwszej aplikacji i/lub po kilkunastu aplikacjach. Za pomocą specjalnej aparatury możliwe jest kontrolowanie stopnia natłuszczenia, nawilżenia, ukrwienia, elastyczności, wiotkości, kolorytu skóry, a także głębokość zmarszczek i pH.

Filozofia firmy Organic Life opiera się na krótkim haśle:
OD GLEBY DO SKÓRY
– z ziemi do skóry

Gleba to miejsce, gdzie rosną rośliny o cennych, prozdrowotnych właściwościach, które leczą i pielęgnują skórę. To w niezanieczyszczonej, organicznej ziemi leży źródło zdrowej skóry. Twórca kosmetyków przykłada dużą uwagę do tego, gdzie rosną rośliny wykorzystywane do produkcji. Aby mieć całkowitą kontrolę nad jakością głównych roślin, firma Organic Life zainwestowała w trzy plantacje: na Sycylii, w Grecji i w polskich Górach Sowich.

Unikalną cechą charakterystyczną dla dermokosmetyków Organic Life są bardzo wysokie stężenia ekstraktów roślinnych.

To w ziołach tkwi moc leczenia różnych dolegliwości zewnętrznych i wewnętrznych; wiedza zioło-lecznicza zbierana od starożytności i z różnych kontynentów połączona ze współczesną nauką pozwoliła opracować jedyne w swoim rodzaju składy, które nie mają żadnych odpowiedników na rynku kosmetycznym.

WYCIĄGI BOTANICZNE | NATURALNE OLEJE I MASŁA ROŚLINNE
NATURALNE KONSERWANTY | WYCIĄGI ZIOŁOWE | WITAMINY

Nie ma tutaj miejsca na syntetyczne, chemiczne, kontrowersyjne składniki, do których można zaliczyć m.in.:

Wazelina
olej parafinowy

Czyli wazelina i olej parafinowy – to produkty uboczne rafinacji ropy naftowej. Nie pozwalają skórze oddychać, uniemożliwiają prawidłowe wydalanie łoju, zatykają pory. Zbierają kurz i bakterie.

PARABENY: metyl, etyl, propyl, butyl

Parabeny to konserwanty przedłużające żywotność kosmetyku. Na wrażliwej skórze wywołuje stany alergiczne, zaczerwienienia, rumienie. Wchłania się do organizmu destabilizując gospodarkę hormonalną; mogą zaburzać prawidłowy rozwój zarodka i płodu.

DONORY FORMALDEHYDU

Kolejne konserwanty, które w kosmetykach występują pod nazwami tj. DMDM Hydantoin, 5-Bromo-5-nitro-1,3-dioxane. Podrażnia oczy, drogi oddechowe. Formaldehyd ma udowodnione działanie rakotwórcze.

SODIUM LAURYL SULFATE (SLS)
SODIUM LAURETH SULFATE (SLES)

Syntetyczne „detergenty” wykorzystywane do mycia pomieszczeń, urządzeń i twarzy. Podrażniają, przesuszają skórę, powodują wypryski. Powodują łamanie i rozdwajanie się włosów. Wchłaniają się do organizmu i kumulują upośledzając m.in. układ nerwowy.

GLIKOL POLIETYLENOWY (PEG)

To substancje, które nadają kosmetykowi konsystencję emulsji. Do produkcji wykorzystuje się tlenek etylenu, który jest trującym, rakotwórczym gazem. Kosmetyki mogą być zanieczyszczone rakotwórczym dioksanem.

SILIKONY

Silikony „oblepiają” skórę i włosy, udaremniając wchłanianie składników odżywczych. Zaostrzają trądzik, zapychają pory i przyczyniają się do powstawania wągrów.

FENYLOENDIAMINA (PDA)
2,5-TOLUYLENDIAMINA (TDA)
RESORCINOL

To sztuczne, inaczej syntetyczne barwniki, które nadają piękny kolor kosmetykom. Podrażniają skórę, wywołują powstawanie krostek i swędzenie.

Organic Life zwraca dużą uwagę na jakość składników: wszystkie muszą być organiczne, nienawożone chemią i posiadać odpowiednie certyfikaty. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

Ecocert Cosmos Organic

ECOCERT Cosmos Organic to poważany na rynku kosmetycznym certyfikat, którego uzyskanie poprzedzone jest długim procesem weryfikującym. Sprawdzany jest cały proces produkcyjny, począwszy od analizy używanych surowców i receptury, otoczenia produkcji aż po użyty materiał opakowania. Po zdobyciu certyfikatu przeprowadzane są regularne audyty kontrolujące czy standardy są utrzymywane.

Certyfikaty przyznawane są produktom, które spełniają poniższe warunki:

  1. Proces wytwarzania jest przyjazny dla środowiska, a używane opakowania są biodegradowalne i/lub nadające się do recyklingu.
  2. Produkty są wolne od GMO oraz m.in. od parabenów, silikonów, PEG-ów, sztucznych barwników.
  3. Minimum 95% wszystkich użytych składników jest pochodzenia naturalnego.

Standard Cosmos Organic otrzymuje produkt, który w swoim składzie posiada powyżej 95% składników pochodzenia organicznego.

Soil Association Organic Certyfikat

Soil Association to niezależna brytyjska organizacja certyfikująca produkty, które powstają w poszanowaniu środowiska naturalnego, praw zwierząt i ludzkiego zdrowia. To restrykcyjne standardy, które po otrzymaniu certyfikatu nadal są cyklicznie kontrolowane – niezapowiedzianie raz w roku.

Napis na logo „Organic” oznacza, że 95% składników jest pochodzenia organicznego.

USDA Organic Certyfikat

Certyfikat USDA Organic przyznawany jest przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i wyróżnia się najbardziej restrykcyjnymi wymogami na świecie. Produkty muszą bezwzględnie:

  • mieć minimum 95% składników pochodzenia organicznego;
  • być wolne od GMO;
  • nie być sztucznie konserwowane;
  • nie być chemicznie przetwarzane.
Kosher Certyfikat
Halal Certyfikat

Certyfikat Kosher i Halal potwierdzają, że powstałe produkty nie miały styczności ze składnikami zwierzęcymi i odzwierzęcymi, przez co mogą być śmiało używane przez wegetarian i wegan.


Ceny produktów Organic Life są porównywalne do syntetycznych kosmetyków z średniej półki cenowej. Dzieje się to z powodu wyeliminowania reklamy, logistyki, magazynów, sklepów stacjonarnych. Produkty można zakupić w internetowym sklepie, a reklamą są Klienci oraz Partnerzy firmy.

Produkty występują:

~ w cenach normalnych, gdy klient nie jest zarejestrowany;

~ w cenach obniżonych o 25%, gdy klient zarejestruje się z linku polecającego.

Większą wartość niesie za sobą oczywiście rejestracja, która poza stałym rabatem oferuje dostęp do comiesięcznych dodatkowych promocji, w których produkty otrzymuje się gratisowo, produktów za jeden grosz po spełnieniu określonych warunków oraz możliwość dodatkowego zarobku.

Siła Organic Life to polecanie i Internet

Siła Organic Life to siła rekomendacji oraz Internetu


Autor produktów wielokrotnie podkreśla, że ceni sobie wysoką jakość używanych składników, utrzymując przy tym niską cenę produktów końcowych, dzięki redukcji kosztów związanych z odejściem od tradycyjnego kanału dystrybucyjnego.

Niskie ceny produktów drogeryjnych biorą się z niskich cen surowców syntetycznych. Koszt surowca syntetycznego to ledwie parę złotych za kilogram. Zakup naturalnego, certyfikowanego surowca to koszt minimum 100 złotych – olej z pestek granatu to 400 zł za kilogram. Różnica jest olbrzymia, a jednak ceny Organic Life są porównywalne do średniej półki kosmetyków syntetycznych, zachowując przy tym wysokie standardy.


Organic Life oferuje ciekawą współpracę z osobami chcącymi rozpowszechniać produkty marki. Jeżeli jesteś tym zainteresowana, zapraszam do zakładki Współpraca, gdzie będziesz mogła wybrać sposób, w jakich chcesz się o tym dowiedzieć.

SKOCZ DO GÓRY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s